دکتر شهریار پیرانی

پوست و مو


هایفوتراپی

آموزش

لاغری موضعی باکرایو لیپو

تغذ یه ورژیم درمانی

SKIN CARE

فرم دهی باسن

( PRP ) سلول درمانی یا مزوت

لاغری موضعی

کاشت مو

یکی از روشهای درمان ریزش مو ؛ کاشت می باشد.دراین روش معمولا از ناحیه پشت سر که تحت تاثیر هورمون نمی باشد واصطلاحا به آن بانک مو گفته می شود به قسمتی که دچار ریزش شده پیوند می شود.

چه کسانی کاندید کاشت مو هستند؟
1- در افرادی که ریزش مو بدلیل هورمونی میباشد.
2- فردباید در ناحیه پشت سر دارای بانک موخوب و تراکم زیاد باشد.
3- در آقایان باید فرایند ریزش مو کامل شده باشد .در کسانی که هنوز روند طاسی کامل نشده و امکان تغییر خط طاسی وجود دارد(گروه سنی 18 الی25سال) چون پیش بینی گسترش خط طاسی را نمی توان تعیین کرد وامکان دارد پس از کاشت با پیشرفت ریزش مو آن ناحیه خالی از مو شود وظا هر نامناسبی بوجود بیاورد.

4- در کسانی که ابرو کم پشت یا نازک دارند.
5- جاهای خالی شده از مو در اثر اسکار سوختگی وتصادفات ومحل جراحی
6- پر پشت کردن ریش و سبیل

انواع روش کاشت مو:
FUT
برداشت مو بصورت یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که حاوی 1500تا2500گرافت که دارای 7000تا9000تار مو میباشد.محل گرافت بوسیله بخیه های خیلی ظریف ترمیم می شود .باید محل برداشت در مسیر رویش موها باشد تامحل ترمیم دیده نشود . گرافت های فولیکول مو بصورت واحدهای یکٰ دو یاسه تایی جدا وآماده کاشت میشود.در این روش احتیاج به تراشیدن کل موهای سر نبوده .سرعت عمل پیوند و زمان کمتر از مزایای این روش میباشد بانک مو کمتر آسیب می بیند ومقدار زیادی مو برداشت میشود

Fit
دراین روش بوسیله پانچ از ناحیه بانک موٰکه معمولا ازپشت سر وبالای گوشها انتخاب میشودو موهای بر داشت شده مجددا بوسیله پانچ پیوند داده می شود . دراین روش موها باید تراشیده شود وزمان این روش معمولا طولانی است.اگر بیمار نمی خواهد محل اسکار جراحی وبخیه داشته باشد این روش مناسب است.

روند پیوند مو:
کاشت مو بصورت سرپایی بابی حسی موضعی می باشد.پس از کاشت موبه مدت یک روز روی سر پانسمان گذاشته می شود وفردا پانسمان برداشته ومحل شستشو داده می شود.از روز دوم می تواند استحمام صورت گیرد. درمحل کاشت امکان تشکیل برجستگیهای است که نبایددستکاری شود وتا 15روز از بین می رود.

موهای کاشته شده تا دو هفته رشد می کند از هفته سوم به بعد مقدار زیادی از موها شروع به ریزش می کند.ریشه موها زنده هستندواز هفته هشتم موهای جدید که دراوایل کرکی است ظاهر می شوند.در شش ماه اول موها کرکی است ولی به مرور زمان موها ضخیم وحالت طبیعی پیدا می کند

امکان دارد که در بعضی ازافرادموقعی که موهای کاشته شده دچار ریزش می شودموهای اطراف محل کاشت وارد فاز استراحت شده و ریزش زیاد شود وفرد کم مو به نظر بیاید که این حالت موقتی می باشدو موها دوباره در میایند.


آدرس مطب : تهران خ ولی عصر روبروی جام جم کوچه خرسند پ 76 طبقه دوم واحد 6
تلفن : 26201037 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بخش کردیتماس باماصفحه اصلیتناسب اندام وكالريسوالات پزشکیجوانسازی پوست - قسمت اولپیامهای کاربرانجوانسازی پوست - قسمت دومسایتهای دیگرجدول کالری موجود در مواد گالري عكسخدمات لیزر پوستدر ایرانprp-درمان آکنه اسکار وزخمدرمان جدید بيماري هاي مفcontact usدرمان غیر دارویی آکنهMesotherapyریزش مو 1لاغری و تناسب اندامریزش مو 2مزوترا پی کلاسیکریزش مو منطقه ایراهنمای رژیمینقش ضد آفتاب در آهسته شدنشوره سرهایفوتراپیمطالب و مقالاتبیوگرافی