دکتر شهریار پیرانی

پوست و مو


هایفوتراپی

آموزش

لاغری موضعی باکرایو لیپو

تغذ یه ورژیم درمانی

SKIN CARE

فرم دهی باسن

( PRP ) سلول درمانی یا مزوت

لاغری موضعی

میکرو نیدلینگ

میکرونیدلینگروشی است جدید که نتایج درخشانی را در درمان ضایعات پوستی و زیبایی بدست اورده. این روش بطور حیرت انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می گردد و در عین حال باعث منظم شدن رشته های کلاژن و الاستین در پوست اسیب دیده می باشد. در حال حاظر میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش های کلاژن سازی می باشد که با توجه به هزینه بسیار کم نتایج شگفت انگیزی راا در پی دارد.

در این روش با وسیله ای به نام درمارول منا فذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود وپوست را وادار به ساختن مقادیر بالای کلاژن و البته اگر نقصی مانند اسکار سوختگی یا ترک پوستی هم وجود داشته باشد این مشکل هم به بهترین نحو ممکن بر طرف می گردد. استفاده همزمان از فاکتورهای رشد پلاکتی یا همان prp بصورت تزریقی یا موضعی می تواند نتایج شگفت انگیز این درمان را بطور فاحشی ارتقاء بدهد.

موارد استفاده میکرو نیدلینگ :1- جوانسازی و رفع چین و چروک پوست :یکی از بزرگترین عوامل ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن و الاستین می باشد که در نتیجه ان ماتریکس بافت همبند که سلولهای پوستی را مثل سیمان در بر می گیرد؛شل وبی کیفیت خواهد شد. در این روش با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند؛سلولهای بنیادی پوست تحریک شده و وادار به تکثیر وتمایز می شوند.با فعال شدن پروسه ترمیم جهت باسازی منافذ ایجاده شده در سطح پوست مقدار زیادی کلاژن ساخته می شود که به بازسازی پوست ورفع چین وچروک های سطحی منجر خواهد شد.بین 3 تا 5جلسه درمان برای جوانسازی پوست لازم است.که فاصله بین جلسات حدود 6 هفته می باشد

2 - درمان جای جوش وآکنه : در این روش منافذ خیلی ریزی که در پوست ایجاد می شوند عروق جدید و رشته های کلاژن جدید و منظم را که اسکار آکنه را ایجاد می نماید و با تحریک سلولهای بنیادی موجود در پوست آثار ترمیمی به بهترین شکل صورت میگیرد. این روش به همراه استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی یا فیبروبلاست یا سلولهای بنیادی نتایج شگفت انگیزی را در درمان ناصافی های پوست که ناشی از جوش های اکنه ؛آبله مرغان وسالک می باشد ایجاد کرده است.

3 - استرچ مارک یا تر کهای ناشی از حاملگی ، چاقی و بلوغ :پوست دارای فیبرهای الاستین وکلاژن است. این رشته ها مانند فنر باعث انعطاف ؛شادابی وجوانی پوست می شوند . وقتی این فیبرها کیفیت خوبی نداشته باشند یا اینکه بیشتر از حد توانشان کشیده شوند خاصیت فنری خود را از دست می دهند و دچار عدم عملکرد می شوند ودر نتیجه این نوارهای قرمز رنگ یا استریا ایجاد می شوند.این خطوط ابتدا صورتی تا بنفش هستند وسپس به تریج سفیدتر می شوند واز وضوح انها کاسته می شود.

بهترین روش برای پیشگیری از این موضوع ؛جلوگیری از چاق و لاغر شدن های سریع وبهتر کردن پوست با استفاده از یک رژیم غذایی یا دارویی مناسب و شناخت بیماری های زمینه ای چون مشکلات کم کاری وپر کاری تیروِئید وبیماریهای سیستیمک ودرمان به موقع این بیماریها می باشد.

در مواقعی مثل حاملگی هم که به صورت طبیعی پوست شروع به کشیده شدن می کند ؛استفاده از کرمهای مناسب وچرب کردن پوست با روغنهای طبیعی وجلوگیری از ایجاد اضافه وزن در حین حاملگی تا حد زیادی از ایجاد این ترکها جلوکیری کند.

برای اولین بار در دنیا میکرونیدلینگ امیدهای بیساری را در درمان این ترکها در مقایسه با سایر روشهای دیگه ایجاد کرده است.درمان شامل حدود 7 جلسه با 4 تا 6 هفته است ونتایج درمانی از جلسه چهارم به بعد قابل رویت است.

4 - آثار ناشی از زخم وسوختگی :آثار ناشی از سوختگی ؛ زخم وجراحی را می توان با میکرو نیدلینگ را به حداقل رساند


آدرس مطب : تهران خ ولی عصر روبروی جام جم کوچه خرسند پ 76 طبقه دوم واحد 6
تلفن : 26201037 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
Mesotherapyریزش مو 1لاغری و تناسب اندامریزش مو 2مزوترا پی کلاسیکریزش مو منطقه اینقش ضد آفتاب در آهسته شدنراهنمای رژیمیهایفوتراپیشوره سربیوگرافیمطالب و مقالاتتماس بامابخش کردیتناسب اندام وكالريصفحه اصلیجوانسازی پوست - قسمت اولسوالات پزشکیجوانسازی پوست - قسمت دومپیامهای کاربرانجدول کالری موجود در مواد سایتهای دیگرخدمات لیزر پوستگالري عكسدر ایرانprp-درمان آکنه اسکار وزخمدرمان جدید بيماري هاي مفcontact usدرمان غیر دارویی آکنه